Pojazdy Szkoły Jazdy Omega Szczecinek - www.omega.szczecinek.pl

Pojazdy

Czym jeździmy

Pojazdy Auto Szkoły "OMEGA"

Do Państwa dyspozycji dajemy trzy motocykle (identyczne jak na egzaminach) na kat. A1 - Yamaha YBR 125, A2 - Suzuki GS500 i A - Yamaha XJ6N. Tylko u nas dla Państwa bezpieczeństwa motocykle są wyposażone w pełne gmole. Gmole zwiększają bezpieczeństwo kursantów w przypadku wywrotki chroniąc w ten sposób kierującego motocyklem. Do tego dodajemy wysokiej klasy instruktora, który prócz doskonałego przygotowania do egzaminu nauczy Państwa bezpiecznej jazdy motocyklem na wysokim poziomie. W naszym Ośrodku kursanci jeżdżąc w ruchu miejskim mają łączność radiowa instruktor - kursant, dzięki czemu poczują Państwo swobodę i przyjemność z jazdy motocyklem już na kursie. Tylko u nas specjalnie oznakowany pojazd do eskortowania motocyklisty podczas szkolenia w jeździe w ruchu miejskim, dzięki czemu inni użytkownicy ruchu są poinformowani o szkoleniu motocyklisty. Dla nas prócz szkolenia na wysokim poziomie ważne jest przede wszystkim Państwa BEZPIECZEŃSTWO. Dlatego jako jedyni posiadamy motocykle z gmolami, a kursantów podczas jazd wyposażamy w wysokiej klasy pełną zbroję chroniącą klatkę piersiową, kręgosłup, barki, obojczyk i łokcie oraz ochraniacze na kolana!

Kategoria A1

Motocykl Yamaha YBR 125 z pełnymi gmolami

Prawo jazdy kategorii A1 uprawnia do kierowania:
a)  motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg,
b)  motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW,
c)  pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;


Kategoria A2

Motocykl Suzuki GS500 z pełnymi gmolami

Prawo jazdy kategorii A2 uprawnia do kierowania:
a)  motocyklem o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg, przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia zmian w pojeździe o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla,
b)  motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW,
c)  pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;Kategoria A

Motocykl Yamaha XJ6N z pełnymi gmolami

Prawo jazdy kategorii A uprawnia do kierowania:
a)  motocyklem,
b)  pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;Kategoria B+E

Zestaw na kategorię B+E - NOWYM Citroen Jumpy (identyczny jak w WORD Piła+przyczepa)

Szkolenie nowym, bogato wyposażonym samochodem Citroen Jumpy (identyczny jak w WORD Piła) wraz z przyczepą.

Prawo jazdy kat. B+E uprawnia do kierowania pojazdem określonym w prawie jazdy kategorii B, łącznie z przyczepą (przyczepami), przy czym w zakresie kategorii B+E dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy nie może przekraczać 3,5 t. Kat. B+E uprawnia także do kierowania zespołem pojazdów złożonym z ciągnika rolniczego z przyczepą (przyczepami) lub pojazdu wolnobieżnego z przyczepą (przyczepami);


Kategoria B

Peugeot 208

Szkolenie odbywa się na fabrycznie nowych samochodach Peugeot 208, identycznych jak na egzaminie w Oddziale Zamiejscowym ZORD w Szczecinku. W upalne dni komfort nauki poprawia klimatyzacja we wszystkich samochodach Peugeot. Terminy jazd ustalane są indywidualnie z każdym kursantem. Istnieje możliwość odwoływania i przekładania jazd przed pierwotnym terminem jazdy.

 

Prawo jazdy kategorii B uprawnia do kierowania:
a)  pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,
b)  zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej (do 750kg), o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów  nie przekracza 4 250 kg,
c)  zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów  nie przekracza 3 500 kg,
d) ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym oraz zespołem złożonym z tego pojazdu i przyczepy lekkiej,
e) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;
f) motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg pod warunkiem, że osoba posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat;

Kategoria C

Szkolimy pojazde IVECO EUROCARGO (jedyny taki w Powiecie, dokładnie taki sam jak w WORD Piła)

MAN TGL 12.240 (dokładnie taki sam pojazd jak w WORD Piła)

Do kursu może przystąpić osoba w wieku minimum 21 lat lub 18 lat (w tym wieku wymagane jest ukończenie kwalifikacji wstępnej). Kategoria ta uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym. Szkolenie może rozpocząć osoba, która posiada prawo jazdy kategorii B. Kurs obejmuje 20 godzin szkolenia teoretycznego oraz 30 godzin szkolenia praktycznego na placu manewrowym oraz w ruchu drogowym. Kurs kategorii C można odbyć razem z kursem kategorii C+E - TANIEJ!!

Tylko u nas masz dwa pojazdy do szkolenia na kat. C i C+E! Dzięki temu zyskujesz na czasie. Szybki kurs i szybki egzamin. Szkolimy na obu pojazdach i to na jakim zdajesz egzamin zależy od terminu, jaki jest najbliższy wolny.
Dlaczego tak? WORD Piła ma 2 zestawy Iveco i 1 zestaw MAN. 90% szkół ma MAN, więc 90% osób chce zdawać na MAN. Nas ten problem nie dotyczy. A przez to i Was nie dotyczy.
Przystępując u nas do kursu kategorii C otrzymasz zniżkę na kategorię CE w kwocie 200 zł !!

Kategoria C+E

Szkolimy pojazdem IVECO EUROCARGO (jedyny taki w Powiecie, dokładnie taki sam jak w WORD Piła)

Szkolimy pojazdem MAN TGL 12.240 (dokładnie taki sam pojazd jak w WORD Piła)

Do kursu może przystąpić osoba w wieku minimum 21 lat lub lub 18 lat (w tym wieku wymagane jest ukończenie kwalifikacji wstępnej).

Kategoria ta uprawnia do prowadzenia pojazdem pojazdem określonym w kategorii C, łącznie z przyczepą oraz ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami). Posiadacz kategorii prawa jazdy B i C+E posiada również uprawnienia kat. B+E, podobnie jak przy posiadaniu kategorii C+E i D nabywa uprawnienia kategorii D+E.

Szkolenie może rozpocząć osoba, która posiada prawo jazdy kategorii C. Kurs kategorii C+E można odbyć razem z kursem kategorii C - TANIEJ!!

Kurs obejmuje 20 godzin szkolenia teoretycznego oraz 25 godzin szkolenia praktycznego na placu manowrowym oraz w ruchu drogowym.

 

Tylko u nas masz dwa pojazdy do szkolenia na kat. C i C+E! Dzięki temu zyskujesz na czasie. Szybki kurs i szybki egzamin. Szkolimy na obu pojazdach i to na jakim zdajesz egzamin zależy od terminu, jaki jest najbliższy wolny.
Dlaczego tak? WORD Piła ma 2 zestawy Iveco i 1 zestaw MAN. 90% szkół ma MAN, więc 90% osób chce zdawać na MAN. Nas ten problem nie dotyczy. A przez to i Was nie dotyczy.


webmaster: www.krazek1.pl